עמותת הרעות והמורשת
ENGLISH צור קשר תרומות טופס הצטרפות פורום מוצרים פרוייקטים אודות העמותה
עמותת הרעות והמורשת היא עמותה ציבורית הפועלת, בעיקר באמצעות חינוך, להעצמתה של החברה הישראלית והיהודית ברחבי העולם, באמצעות השרשה של ערכי הרעות, הנאמנות, האחווה והמחויבות החברתית, לערכים המובילים של חברה זו. העמותה מסייעת בארגון הרצאות וכנסים, לוקחת חלק בתכנון של מוזיאונים ואנדרטאות, מגבשת תכניות חינוך לערכים, ופועלת בעוד מגוון רחב של תחומים. ערכי הרעות, הנאמנות והאחווה היו הבסיס הערכי עליו התחנכו הדורות הקודמים. המילים הללו עמדו לנגד עיניהם של דור מקימי המדינה. אלו הן המילים בהן למדנו כולנו להאמין. זוהי חובה חברתית ממעלה ראשונה, לדאוג שעל בסיס הערכים הללו, יתחנכו גם הדורות הבאים. לדאוג שגם בעתיד, ערכי הרעות והאחווה יהיו הערכים שיובילו את דרכה של החברה הישראלית והיהודית בעולם.

הצהרת העמותה
אנו מאמינים בחשיבות הטמעת ערכי הרעות והמורשת, על ערכים אלו גדלנו, שמרנו ויישמנו בעצמנו, עמדנו לצד חברנו, מעטים מול רבים, ולא ויתרנו, הבטחנו לעצמנו שכל עוד רוח באפינו נעשה כל מה שביכולתנו להעביר לדורות הבאים את העוצמה שבערכים להלן:

העצמה של החברה והעם היהודי באשר הוא. חינוך הדורות הבאים על בסיס הערכים הללו, הינה חובה חברתית מהמעלה הראשונה.

אחריות לחברים למרות קשיים עצמיים וסביבתיים, לעודד, לתמוך, לעזור, לטפל, לעמוד בקשר, להבין ולסלוח. אחריות לעם ולמדינת ישראל בכל מצב, בטוב וברע, לא לוותר גם במצבים נואשים, להגן, לתמוך, לדאוג ולתרום.

התמדה, התעקשות ודבקות במטרה, ונכונות לשליחות אפילו כשהמצב לא נוח והסיכויים קלושים

אמינות, ישר, הגינות ואחדות כלפי חברים. ...תמיד רעות נאמנות והקרבה עצמית

אנחנו קוראים לך להצטרף אלינו ולעזור להעביר את הערכים האלו לדור הבא


"מי שלא למד את משמעותה של רעות, כאילו לא למד דבר מעולם". (מהאטמה גנדי)